PDF v0.1

Całkiem niedawno odbyła się w Poznaniu pierwsza edycja ‚Poznańskich Dni Fantastyki’.  Została ona zorganizowana przez Klub Fantastyki Druga Era w budynku Empik School. Postanowiliśmy pojawić się na miejscu i zobaczyć jak to wygląda. W programie znalazło się całkiem sporo prelekcji i spotkań z autorami książek. Poza tym można było pograć w gry planszowe, karciane i bitewniaki w specjalnie przygotowanych pokojach. Całości uzupełniały stoiska z książkami i komiksami – oczywiści w tematyce fantasy 🙂 (KiK).

Poznańskie Dni Fantastyki

Poznańskie Dni Fantastyki

Dla nas najciekawsze wydały się prelekcje, a wśród nich „20 tytułów na start, czyli literatura dla początkujących” prowadzony przez Barbarę Michalewską i Katarzynę Urbaniak. Część omawianych książek była oczywiście nam znana, ale trudno nie znać np. Władcy Pierścieni, Wiedźmina czy Gry o Tron. Choć tutaj prowadzące stwierdziły, że jest to klasyka i nie ma co opowiadać o książkach. Było to dla mnie trochę zaskoczeniem, bo w końcu wykłady miały być dla początkujących, czyli powinny zakładać, że ktoś może nie znać tych książek. Choć z drugiej strony na sali raczej nie było przypadkowych osób i każdy kojarzył choć część prezentowanych tytułów. Niemniej wykład uważam za udany, bo przypomniał mi o niektórych klasykach, dla których do tej pory nie miałem czasu, a które po prostu trzeba przeczytać. Wśród prezentowanych tytułów, pojawiły się również książki autorów nowego pokolenia, które mogą wnieść coś nowego do gatunku fantasy.

Impreza mogła by być dobrym przyczółkiem dla osób, które chcą zacząć przygodę z fantastyką. Na plus możemy zaliczyć to, że jest całkowicie darmowa oraz odbywa się w samym centrum miasta. Z drugiej strony małe sale i wąskie korytarze szkoły Empiku, raczej nie pozwolą zbytnio się rozwinąć tej imprezie. Tak więc, jeżeli miała by ona za rok przyciągnąć więcej osób, to musiał by się dobyć w innym miejscu. Poczekamy zobaczymy 🙂

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz