Czwartkowe grania.

To prawda, co naukowcy piszą, że granie w gry planszowe w czwartek wzmacnia więzi. My czterej nieustraszeni Einstein, Paweł, Marek i Krzysztof  od jakiegoś czasu kultywujemy regularne „czwartkowe spotkania” . Dlaczego w apostrofach, bo czwartkowe są tylko z definicji, choć się naprawdę staramy? Ale od początku.

Na pomysł spotkań czwartkowych wpadł chyba Paweł, zaprosił Nas do siebie i przy dużym stole i nierozpalonym komuniku zaczęliśmy grać, potem było trochę lepiej, bo już następnego tygodnia też graliśmy w czwartek, z biegiem czasu niestety Nasze plany, treningi, rodziny i zajęcia po za graniem (aż dziw bierze, że jeszcze takie są) spowodowały, że spotkania były… ale nie w czwartek i nie zawsze w pełnym składzie. Dlaczego o tym piszę?

Po pierwsze, aby mimo tego, co napisałem wyżej polecić każdemu dążenie do spotkań regularnych o stałej porze i dniu tygodnia. Łatwiej połączyć zajęcia (żadne akurat zajęcie nie przychodzi mi do głowy : ) )  z graniem, jeśli wiemy dokładnie, czego się spodziewać w następnym tygodniu. Każdy z Nas lubi grać, ale różne drogi, które wiodą Nas przez życie nie zawsze chcą skręcać tak, aby pasował grać na zawołanie. Po drugie pisze o tym, bo Krzysztof rozpisał się o bieganiu a bieganie to treningi, a każdy dobry trening powinien mieć plan i być realizowany z dyscypliną. Regularne spotkania pomagają nie tylko więcej grać, ale też dobrze trenować. Brak wrzutek (jak to się często określa w mojej pracy sprawy na już) pozwala zmaksować wyniki treningowe i nie tylko ; )

Aby w pełni wyczerpać temat nie pozostaje mi nic innego jak wspomnieć o dwóch rzeczach. Każdy plan powinien być elastyczny, dlatego, jak czasem nie gramy w czwartek to i tak się nic nie stanie, tak samo jak czasem nie uda się pobiegać zakładanego dystansu w odpowiednim tempie. Wiec do wszystkiego trzeba rozsądku. Po drugie nie każdy z graczy ma wielkie ciśnienie na granie, to znaczy, że nie każdy może/chce przekładać granie nad inne sprawy, dlatego abstynencja na „czwartkowych” spotkaniach jest częsta. Jednak jak nazwa wskazuje „jedność planszewo” to nie tylko gry i bieganie, ale też przyjaźnie i wyrozumiałość : )

 

Niech Jedność Planszewo będzie z Wami!

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz